top of page

Duygu ARAR ALTUNÇ

Uzman Klinik Psikolog / Psikodrama Terapisti

 

İstanbul Üniversitesi, Psikoloji Lisans

Doğuş Üniversitesi, Klinik Psikoloji Uzmanlık

 

2008 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamış olan Duygu Arar Altunç, 2013 yılında Doğuş Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Lisans eğitimi süresince, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde, İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda ve özel bir danışmanlık merkezinde stajlar yapmıştır. Lisans eğitimi sırasında Psikoatölye grubu tarafından yürütülen “Kronik Ruh Sağlığı Hastalarını Gönüllü Ziyaret Etme Projesi”nde yer almıştır. Yüksek lisans eğitimi kapsamında Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Laboratuvarı’nda süpervizyon eşliğinde bireysel seanslar ve grup çalışmaları yapmıştır. Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği’nde “Genç Ruh” projesi kapsamında, süpervizyon eşliğinde gönüllü olarak psikoterapi hizmeti vermiştir. Yüksek lisans eğitimi sırasında Doç. Dr. Nilüfer Kafescioğlu tarafından yürütülen projede psikoterapist olarak yer almış, bu proje kapsamında Filial terapi eğitimi ve süpervizyonu almıştır.

Yüksek lisans eğitimi esnasında “Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi” ve klinik süpervizyonunu tamamlamıştır. 2009 yılında İstanbul Psikodrama Enstitüsü'nde başladığı psikodrama eğitimini 2017 yılında tamamlayarak, "psikodrama terapisti" unvanını almaya hak kazanmıştır. EMDR 1. düzey eğitimini ve süpervizyonunu Davranış Bilimleri Enstitüsü'nde tamamlamıştır. 2011-2012 yılları arasında Dilek Çetinyol, 2013 yılında ise Reyhana Seedat tarafından verilmiş olan “Çocuk Merkezli Oyun Terapisi” eğitimlerini almıştır. 2015 yılında Bilgi Üniversitesi’nde Matthew D. Selekman tarafından verilmiş olan “Riskli Ergenlerle Çalışmak: Çözüm Odaklı Terapi” eğitimine katılmıştır.

 

MMPI, Peri Masalları, Bender Gestalt, AGTE olmak üzere çeşitli zeka, kişilik ve gelişim testleri ile ilgili eğitimler almıştır. Türk Psikologlar Derneği tarafından verilen WISC-IV eğitimini tamamlamıştır.

 

2010-2013 yılları arasında Ekip Norma Razon Danışmanlık Merkezi’nde, 2013-2015 yılları arasında Türk Kızılayı Altıntepe Tıp Merkezi’nde çalışmış olan Arar, psikoterapi çalışmalarını 2015 Mart ayında ekibine katıldığı Gölge Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde sürdürmektedir.

 

duyguarar@golgepsikoloji.com

 

bottom of page