top of page

C. Ekin EREMSOY ARDA

Doçent Doktor, Klinik Psikolog

Boğaziçi Üniversitesi, Psikoloji ve Sosyoloji Lisans

ODTÜ, Klinik Psikoloji Uzmanlık

ODTÜ, Klinik Psikoloji Doktora

 

Merkezimizin kurucusudur.

 

2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinden eş zamanlı olarak mezun olmuştur. Lisansüstü eğitimini Klinik Psikoloji alanında Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde tamamlamış ve 2005 yılında Yüksek Lisans, 2007 yılında ise Klinik Psikoloji alanında Doktora derecesini almıştır. 

Eremsoy Arda, 2007-2014 yılları arasında Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmış ve lisans programının yanı sıra Klinik Psikoloji Yüksek Lisans ve Doktora Programları bünyesinde yedi yıl boyunca ders, psikoterapi eğitimi ve klinik süpervizyon vermiştir. 2012-2014 yılları arasında Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü Lisansüstü Programlar Koordinatörlüğü görevini üstlenmiştir. 2014 yılında bu yana dönem dönem çeşitli üniversitelerin Psikoloji bölümlerinde yüksek lisans ve doktora programlarında yarı zamanlı olarak öğretim üyeliği yapmakta ve akademik çalışmalarını sürdürmektedir. Eremsoy Arda’nın ulusal ve uluslararası birçok bilimsel makalesi ve bildirisi bulunmaktadır. Eremsoy Arda, Mart 2018’de Doçentlik ünvanı almıştır.

Bilişsel-Davranışçı Terapiler (BDT) yelpazesinde eğitim almış olan Eremsoy Arda, 2013 yılında Avrupa EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Birliği bünyesinde EMDR 1. ve 2. Düzey eğitimlerini, 2017 yılında ise The International Society of Schema Therapy (ISST) onaylı Şema Terapi eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca, performans geliştirme çalışmalarında Dr. Olcay Güner tarafından geliştirilmiş olan ve eğitimini aldığı PERGEL modelini kullanmaktadır.

 

Eremsoy Arda, bireysel psikolojik destek, süpervizyon ve mesleki eğitim çalışmalarına kurucusu olduğu Gölge Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde devam etmektedir. Ayrıca, Gölge çatısı altında diğer bir uzmanlık alanı olan niceliksel (kantitatif) araştırma ve veri analizi konusunda bireysel ve şirketlere yönelik eğitim ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

 

Geçmiş yıllarda Türk Psikologlar Deneği (TPD) Etik Kurul ve Boğaziçi Üniversitesi İnsan Araştırmaları Kurumsal Değerlendirme Kurulu üyelikleri yapmış olan Eremsoy Arda, halen İstanbul Alman Liseliler Derneği ve TPD üyesidir.

 

ekineremsoy@golgepsikoloji.com

bottom of page