top of page

2013 yılında Avrupa EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) Birliği bünyesinde EMDR 1. ve 2. Düzey eğitimlerini, 2017 yılında ise The International Society of Schema Therapy (ISST) onaylı Şema Terapi eğitimini tamamlamıştır. Kromer, yetişkin odaklı bireysel psikolojik danışmanlık çalışmalarında Bilişsel Davranış Terapisi, EMDR ve Şema Terapisi yaklaşımlarını ağırlıklı olarak kullanmaktadır.

Bugüne kadar çeşitli özel merkezlerde uzman klinik psikolog olarak çalışmış olan Kromer, bireysel psikolojik danışmanlık, eğitim ve süpervizyon çalışmalarına kurucusu olduğu Gölge Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde devam etmektedir.

emelkromer@golgepsikoloji.com

Emel KROMER

Uzman Klinik Psikolog

Doğuş Üniversitesi, Psikoloji Lisans

Doğuş Üniversitesi, Klinik Psikoloji Uzmanlık

 

Lisans eğitimini 2009 yılında Doğuş Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlayan Kromer, aynı üniversitede Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programına devam etmiş ve 2011 yılında “Dikkat Eksikliği/Hiperaktivite Bozukluğu” üzerine hazırladığı bitirme projesini tamamlayarak uzmanlık derecesini almıştır.

Yüksek lisans eğitimi süresince yetişkin ve çocuklara yönelik birçok değerlendirme/test eğitimi almış ve Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi (DÜPEM) bünyesinde yetişkin, çift/aile, ergen ve çocuklarla çalışmalar yapmış ve bu süreçte yoğun süpervizyon eğitimi almıştır. Aynı merkezde Filial Terapi eğitimi ve süpervizyonu almış olan Kromer, TÜBİTAK tarafından desteklenen Filial Terapi’nin etkinliği üzerine gerçekleştirilen bir proje kapsamında çocuk ve annelerle Filial Terapi uygulamaları yapmıştır. Doğuş Üniversitesi ve Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı’nın ortak yürüttüğü “Masum Mahkumlar” projesi çerçevesinde, cezaevinde çocuklarıyla kalan annelere yönelik “Etkili Annelik Becerileri” eğitimleri vermiştir. Kromer'in, katıldığı bilimsel çalışmalar ile ilgili bildiri ve yayınları bulunmaktadır.

bottom of page