top of page

Yüksek lisans eğitimi sürecinde Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi (DÜPEM) bünyesinde yetişkin, ergen ve çocuklarla psikoterapi çalışmaları yapmış ve bu süreçte yoğun süpervizyon eğitimi almıştır. Yüksek lisans eğitimi süresince yetişkin ve çocuklara yönelik birçok değerlendirme eğitimi almıştır. Filial terapi eğitimi ve süpervizyonu almış olan Seda Erduran Çam, çocuk ve annelerle gerçekleştirilen Filial terapi uygulamaları içeren bir TÜBİTAK projesinde yer almıştır.Seda Erduran Çam, Doğuş Üniversitesi ve Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı’nın birlikte yürüttüğü “Masum Mahkûmlar” projesinde yer almış ve annelere “Etkili Annelik Becerileri” eğitimleri vermiştir.

Uzmanlık alanı Bilişsel-Davranışçı Terapi olan Seda Erduran Çam, Avrupa EMDR Birliği bünyesinde EMDR 1. Düzey eğitimini, 2017 yılında ise The International Society of Schema Therapy (ISST) onaylı Şema Terapi eğitimini tamamlamıştır.

Bu yaklaşımları temel alan bireysel psikolojik danışmanlık çalışmalarını Gölge Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde sürdürmektedir.

sedaerduran@golgepsikoloji.com

Seda ERDURAN ÇAM

Uzman Klinik Psikolog

 

Doğuş Üniversitesi, Psikoloji Lisans

Doğuş Üniversitesi, Klinik Psikoloji Uzmanlık

 

2003 yılında Haydarpaşa Anadolu Lisesinden mezun olan Seda Erduran Çam, lisans eğitimini Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimi kapsamında anaokulu ve hastanelerde gözlemci olarak staj yapmıştır. 2011 yılında Doğuş Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimini yeme bozuklukları üzerine hazırladığı bitirme projesiyle tamamlayarak uzmanlık derecesini almıştır.bottom of page